רבים המקרים שאנו נשאלים לגבי מחירם של יהלומים, ראשית חשוב להבין כי כל יהלום שונה ולעולם לא ניתן להשוות שני יהלומים במאת האחוזים, שכן היהלומים הם תוצר של התנהגות הפחמן בטבע וככאלה אין שני יהלומים זהים. 
במקרים רבים בהם תקבלו הצעות מחיר משני מקומות שונים על מה שנראה לכם אותו היהלום אולם, אין ביכולתכם לבצע השוואה מקצועית שכן כמו שבנדל"ן חשובים גם כיווני האוויר ולא רק גודל הדירה ביהלומים ישנם פרמטרים מקצועיים נוספים שמשפיעים על מחיר היהלום.
אז מה כן כדאי לעשות? להוסיף להחלטה פרמטרים של אמינות, המלצות, ותק ושירות.
 

 
 מחירון היהלומים הבא מציג מחיר מינימום ומתייחס ליהלומים טבעיים* בצבע לבן ובניקיון מסחרי, הנרכשים ממקור מהימן בליווי תעודה גמולוגית החתומה ע"י גמולוג מוסמך.
מחירון יהלומים הינו הערכה בלבד ומחירי היהלומים יכולים להשתנות לפי מגמות בשוק, היצע וביקוש, גדלים נדירים וכדומה
 

 
ביהלומים עד גודל 1 קראט נהוג לאפיין יהלום ולהעריך את מחירו עפ"י ארבעה מאפיינים ראשיים:
 
Carat - גודל היהלום
הלא הוא משקל היהלום אשר נמדד בקראטים, 1 קראט= 0.2 גרם. בשפה המקצועית נהוג לציין גודל יהלום בנקודות כאשר 1 קראט= 100 נקודות, כך לדוגמא ליהלום בגודל רבע קראט נקרא יהלום 0.25 נקודות וכך הלאה.
Color - צבע היהלום
 נמדד על גבי סקלה, מציין את הצבע הטבעי של היהלום מן הטבע. יהלום איכותי הוא כזה הנקרא "ללא צבע", כלומר לבן ככל הניתן. מחירם של יהלומים ירד ככל שצבעם מתרחק מלבן ונוטה לצהוב. הצבע האיכותי ביותר על גבי הסקלה הינו - D והצבע הנמוך ביותר הינו M .יהלומים המשובצים בתכשיטי איכות הינם לפי רוב בצבעים HGF.
Clarity - ניקיון היהלום
 היהלום מגיע מן הטבע עם פגמים פנימיים, שריטות, נקודות, בועות וכדומה. איכות היהלום נמדדת גם עפ" כמות, סוג וצפיפות פגמים אלו, ובהערכה גמולוגית נהוג לקבוע את ניקיון היהלום ע"ג סקלת הניקיון. יהלומים המשובצים בתכשיטי איכות הינם לפי רוב בניקיונות VSSI.
CUT - חיתוך היהלום

'חיתוך היהלום'- מתייחס לאופן בו היהלום משקף את האור העובר דרכו אל עיני המתבונן. יהלום שהחיתוך שלו איננו מקצועי ומדויק לא ישקף את האור חזרה לתוכו' והאור "יזלוג החוצה" ולכן הוא יהיה בעל ברק עמום יותר. 
חיתוך מקצועי ומדויק של יהלום מעניק לו את הברק הייחודי, שמגיע היישר מלב היהלום, הזוויות של חיתוך וליטוש היהלום הן מה שמאפשר ליהלום לשבור את האור שעובר דרכו בצורה אידיאלית.

האור עובר בין פאות היהלום ובו זמנית משתקף חזרה אל תוך היהלום, מה שמעניק ליהלומים את היופי הכמעט על-טבעי שלהם.

כתבות ומדריכים

יהלומים מטופלים

יהלומים מטופלים

יהלום מטופל (או כפי שרבים קוראים לו משודרג) הינו יהלום אמיתי טבעי שנכרה במכרה יהלומים כמו כל היהלומים אולם עובר תהליך חיצוני נוסף לצרכי השבחה הנקר...

קרא עוד