המדריך המלא לרכישת טבעות אירוסין

חשוב לנו שתרגישו נוח עם רכישתכם. לכן, במדור זה תמצאו מדריך לקניית טבעות אירוסין אשר יסייע לכם לבצע את ההחלטה הטובה ביותר ולקבל את התמורה הגבוהה ביותר לכספכם. במדריך תוכלו ללמוד על ארבעת התכונות (4C's) אשר מאפיינות את איכות היהלומים וכן טיפים כיצד לבחור איזה יהלום לקנות.

בחירת טבעת אירוסין הינה החלטה חשובה מאוד בכל מערכת יחסים ומסמלת את הצעד הבא בקשר. כאשר בוחרים טבעת יש לקחת בחשבון את התקציב, הטעם האישי של בת הזוג והכי חשוב את היהלום והמקום ממנו אתם בוחרים לקנות את טבעת האירוסין. 


 

איזה תקציב יש להקצות לטבעות אירוסין

אנחנו מאמינים כי לכל אדם יש להתאים טבעת ליכולתו הכלכלית, ניתן לרכוש טבעות יהלום החל מ-1250 ש"ח ועד -השמיים הם הגבול. בארה"ב נהוג לומר כי יש להשקיע בטבעות אירוסין בין מחצית לפי שתיים מגובה המשכורת החודשית (נטו). בישראל ממוצע טבעות האירוסין נע סביב החצי קראט, המחיר ייקבע לפי האיכות של היהלום הנקנה.


 

אילו עיצובי טבעות אירוסין קיימים?

טבעות אירוסין קיימות במבחר עיצובים , אנחנו בחרנו לחלק אותן באופן הבא:

טבעות אירוסין עדינות - לרוב מתאימות לבחורות עם אצבעות דקות או אשר אינן עונדות תכשיטים או עונדות תכשיטים מאוד עדינים, כמו כן טבעות אירוסין אלו לרוב יהוו הבחירה הכלכלית עבור אלו המחפשים לרכוש טבעות אירוסין בתקציב מסוים.

טבעות אירוסין קלאסיות - זוהי קטגוריה המתייחסת לטבעות אירוסין הנצחיות כפי שאנו רואים בסרטים בהוליווד ובאירופה , טבעות אירוסין אלו יהיו בעיצובים מנצחים אשר בנות רבות אוהבות ואף בוחרות לעצמן.

טבעות אירוסין מיוחדות – טבעות אירוסין מיוחדות הן טבעות אשר להן עיצוב יוצא דופן וייחודי, מתאים למי שמחפש טבעות אירוסין מעט שונות ממה שיש לכולן... טבעות אלו משלבות שיבוץ יוצא דופן של יהלום מרכזי ועיצוב ייחודי של הטבעת.

טבעות אירוסין יוקרתיות בעיצובים עשירים ומרשימים להן שיבוץ רב של יהלומים מתקבל מראה של תכשיט נוצץ ויוצא דופן.

טבעות אירוסין בעיצוב אישי - אחד הפינוקים שלנו במקצוע זו הזכות לעצב תכשיט לבקשת לקוח, נעשה בפגישה אישית עם מעצבת התכשיטים בסטודיו. 


 

איך לבחור טבעת אירוסין שהיא תאהב מבלי לשאול לטעמה?

אם תיקח בחשבון את הסגנון הייחודי ואת אורח החיים שלה תוכל לבצע החלטה נבונה:

  • הסתכל היטב על צבע התכשיטים שבת זוגתך עונדת, איזה צבע בולט לבן או צהוב?
  • אם רוב התכשיטים הם צהובים - תשקול לקנות לה טבעת מזהב צהוב, אם רוב התכשיטים הנם כסופים - תשקול לקנות לה טבעת מזהב לבן.
  • שאל חברה טובה או את אמא שלה האם היא דיברה איתן על העדפותיה לטבעת אירוסין, תתפלא איזה מקור מידע נהדר זה.
  • אם אורח חייה אקטיבי במיוחד, שקול לקנות טבעת בשיבוץ כוסית, הכוסית מגנה וחובקת את היהלום.

ובאופן כללי תכשיט הוא אביזר אופנה, ולכן נמליץ להתאים את הטבעת בהתאם לסגנון אישי: קלאסי, עדין, ססגוני, אלגנטי וכדומה, העזרו בקטגוריות שלנו לטבעות אירוסין בכדי לבצע את האבחנה בין הסגנונות השונים.

קרא עוד טיפים לבחור טבעת אירוסין

 


 

כיצד אדע להעריך את ערכו של יהלום בטבעת?

יהלומים הנם תחום רחב, והערכת שווי היהלום הנו תחום למומחים. בכל קניית תכשיט יהלום התעקשו על קבלת תעודה גמולוגית, באם גודל היהלום המרכזי גדול בקשו גם תעודה חיצונית של מכון חיצוני בינלאומי - אירופאי או אמריקאי. כמו כן ביכולתם ללמוד על ארבעת התכונות הקובעות את מחיר היהלום במדריכים שלנו.

ארבעת התכונות להערכת יהלומים מסומנות בארבע מילים לועזיות המתחילות באות C ולכן נהוג לכנותם ארבעת ה- C's:

1. CLARITY - ניקיון

ניקיון או Clarity מתייחס לבהירות היהלומים, יהלום מושלם יהיה כזה שלא יהיה לו כל פגם בהרכב הפיזי הפנימי שלו. מדד הבהירות מדורג על פי מספר, תדירות גודל ומיקום פגמים על ובתוך מבנה היהלום. ככל שמספר הפגמים יהיה מועט, כך ערך היהלום יהיה רב יותר וכך יראה היהלום "נקי" יותר לעין. לכן הרבה פעמים נהוג להשתמש בביטוי "יהלום נקי".

2. CUT - חיתוך

הזוהר והברק של היהלום נקבע רבות ע"י האיכות בה הוא נחתך, איכות חיתוך הזוויות והגימור של היהלום הם מה שישפיעו על האופן שבו היהלום נושא אור. נשיאות אור היא התכונה אשר הופכת יהלומים לכאלה מדהימים ביופיים. יהלום באיכות חיתוך מצוינת יהיה זוהר ו"תופס את העין" ואילו יהלום באיכות נמוכה יראה אטום.

 

3. COLOR - צבע

כאשר יהלומנים מתייחסים לצבע היהלום הם מתכוונים להיעדר או לנוכחות צבע ביהלום לבן. בגלל שיהלומים חסרי צבע מאפשרים ליותר אור לחדור הם ינצצו יותר מיהלומים עם צבע.

לצבע היהלום יש סימון בצורת אות התואם לתמונות מטה, היהלומים בצבעים הטובים ביותר נמצאים משמאל ואיכות הצבע יורדת ככל שנעים ימינה בסקלה, אם כך יהלומים בצבעים D/E/F הם הנחשבים ביותר ואילו יהלומים בצבעים S/T/U/V/W הנם הנחותים ביותר.

 

4. CARAT - משקל

משקל היהלום נמדד בקראטים, ככל שהיהלום גדול יותר כך יעלה ערכו שכן קשה יותר למצוא בטבע יהלומים גדולים.

למעשה זוהי מידת משקל 1 קראט = 0.2 גרם

 


צפו בסרטון בו שלומית רוגל מנכ״לית רוגל יהלומים מסבירה כיצד לבחור יהלום לטבעת אירוסין >>

מתבלט כמה כסף להשקיע ? קרא את המדריך הבא. 

מעונין לדעת עוד על הערכת איכות יהלומים ? קרא את המדריך שלנו