כמה עולה טבעת אירוסין?

 
הרבה שואלים אותנו ..כמה עולה טבעת אירוסין?  האפשרויות רבות ובחירת התקציב לטבעת אירוסין הוא אינדווידואלי, ובכל זאת ניסינו לאסוף במדריך זה טיפים ומידע שיעזרו לך לקבל החלטה .

 אז כמה כסף להשקיע?
 ככלל אצבע נוהגים לומר כי טבעת אירוסין אמורה לעלות בין 30% לבין פי שתיים מגובה המשכורת החודשית, כמובן שזה לא יהיה נכון עבור בחורה שלא מתכננת לענוד את הטבעת או עבור בחורה שהודיעה שהיא ממתינה לטבעת יהלום 2 קראט…
מסקר שבוצע נמצא כי הגברים הישראלים קונים טבעות אירוסין תוך ההתפלגות הבאה:
 20% משקיעים עד 3000 ש"ח
 40% משקיעים בין 3000 ל- 6000 ש"ח
 30% משקיעים בין 6000 ש"ח ל-10,000 ש"ח
 ואילו 10% משקיעים מעל 10,000 ש"ח
 

ממה מורכבת עלות טבעת אירוסין?
טבעות אירוסין מורכבות בעיקר משלושה מרכיבי עלות :
 1. יהלומים- ככל שישנם יותר יהלומים ו/או הם גדולים יותר ואיכותיים יותר בתכשיט כך טבעת האירוסין תעלה יותר . היהלום הינו מינרל (פחמן) טבעי מן הטבע ומחירו מושפע מגודלו(נמדד בקראט) ואיכותו, הנמדד לפי ניקיון יהלומים.
 2. שכר עבודה - ככל שטבעת מסובכת יותר בעבודת צורפות שלה (מספר טבעות מחוברות וכו)- כך שכר העבודה יהיה יקר יותר. טבעות להן הרבה יהלומים בשיבוץ (50 ומעלה) כמות היהלומים כבר תשפיע על המחיר מכיוון ששכר העבודה על שיבוץ נגבה בעבור כל יהלום בנפרד. שכר העבודה נגזר גם מאיכות העבודה, כמו בכל התחומים יש שכר עבודה נמוך יותר שבעבורו מקבלים איכות עבודה נמוכה וכן שכר עבודה גבוה יותר בעבורו מרכיבי העבודה (יציקה, שלייף, שיבוץ, פיניש, רודיום) הם ברמה הגבוהה ביותר.חשוב לדעת! מכיוון שאנו מתעסקים ביהלומים יקרי ערך מומלץ לא להתפשר על איכות העבודה ולהקפיד ולקנות טבעות אירוסין במקום מכובד מסודר וותיק אשר לו רמת ביצוע גבוהה ודקדקנית ,פשרות באיכות הצורפות והשיבוץ יכולות להוביל ל- יהלומים נופלים, חורים ביציקה, טבעות מוכתמות ועוד. חסכון של כמה מאות שקלים היום יכול עלות אלפי שקלים בעתיד.

3. זהב-  זהב הוא יסוד יקר ולו שער סחיר, ובדיוק כמו ששער הדולר נע ונד כך גם שער הזהב , הוא תלוי בביקושים ובהיצעים בשוק ובמקרים רבים מושפע גם מתנודות הנפט בעולם. שער הזהב משפיע על מחיר טבעות אירוסין- עליית שער הזהב משמעה עליית מחירי תכשיטי זהב וטבעות האירוסין בפרט. אולם, מרכיב הזהב בטבעת האירוסין הינו חלקי וישנם גורמים ומרכיבים נוספים שמשפיעים על מחיר הסופי של הטבעת.

כללי אצבע
  • ככל שיהיו יותר קראט (משקל) יהלומים בטבעת –מחיר הטבעת יהיה יקר יותר.
  • יהלום אחד שלם תמיד יהיה יקר יותר מסכום חלקיו.
  • ולמרות הסעיף הקודם, כל יהלום משבצים ולכן שכר השיבוץ עבור טבעת 100 יהלומים הינו גבוה משמעותית מטבעת יהלום אחד ויכול להוות גורם משפיע על מחיר הטבעת.

    הערכת מחירי טבעת אירוסין משובצת יהלומים:

  • טבעת אירוסין רבע קראט (0.25 נקודות) החל מ- 2000 ₪.
  • טבעת אירוסין חצי קראט (0.50 קראט) החל מ-4000 ₪.
  • טבעת אירוסין קראט (1 קראט) החל מ-10,000 ₪.
שאלות ?  אל תהססו להתקשר אלינו : 03-5753939 
לקריאה נוספת: 

השאירו את הפרטים שלכם ויועצת היהלומים שלנו תחזור אליכם ותענה על כל שאלה שיש לכם

השאירו את הפרטים שלכם ויועצת היהלומים שלנו תחזור אליכם ותענה על כל שאלה שיש לכם