יהלומי דמים ותהליך קימברלי

מהם יהלומי דמים? 

יהלומי דמים נקראים גם יהלומי מריבה (blood diamonds, conflict diamonds) אלו למעשה יהלומים הנכרים באזורי מלחמה הממנים גורמים מורדים וקבוצות גרילה ואף משטרים המוגדרים כמפירי זכויות אדם. לרוב אלו יהלומים אשר מקורם מאפריקה, בין המדינות הנמנות כחשודות ביהלומי דמים: אנגולה, ליבריה, סיירה ליאון, הרפובליקה של קונגו וזיבבוואה.

מהו תהליך קימברלי? 

תהליך קימברלי הוא תהליך המאגד גופים וממשלות שונות ברחבי העולם במטרה לפעול להסדרת תנועת היהלומים ברחבי העולם במטרה לפעול להסדרת תנועת היהלומים ברחבי העולם ולמנוע את תנועת יהלומי דמים בעולם וזאת על ידי תיעוד תנועה של כל יהלומי הגלם בעולם. התהליך מבקר כל משלוח יהלומי גלם בעולם וכן הגופים החתומים הסכמיו ביניהם שלא לסחור ביהלומים אשר לא עמדו בתהליכי ביקורת אלו. 

למעשה פדרציית היהלומים הבנלאומית מאגדת תחתיה את הבורסאות בעולם ומיישרת קו בנוגע לאישורי סחר, רגולציית יהלומים ובקרה על מקור היהלומים. יש אזורים המועדים לסיכון במכירת יהלומי דמים אשר נבדקים תחת זכוכית מגדלת - ולמעשה כל יהלום הנסחר בצורה מבוקרת היום בעולם עובר את תהליך קימברלי. 

האם בישראל מיישמים את תהליך קמברלי? 

בישראל הבורסה הישראלית מיישמת את עקרונות התהליך וחברה בפדרציה העולמית של בורסאות היהלומים. כמו כן משרד התעשייה והמסחר מעניק רשיונות "סחר ביהלומים" לחברות אשר הותר להם לבצע סחר ומקיימות את תהליך קימברלי.  

השאירו את הפרטים שלכם ויועצת היהלומים שלנו תחזור אליכם ותענה על כל שאלה שיש לכם

השאירו את הפרטים שלכם ויועצת היהלומים שלנו תחזור אליכם ותענה על כל שאלה שיש לכם